Fontos megkülönböztetni a közbeszerzést a pályázatoktól.
A pályázatok során támogatást lehet kérni valamely állami szervtől egy adott projekt megvalósítására (pl. termelési kapacitás bővítésére). Ennek a procedúrának a szereplőit kiírónak, pályázónak, és pályázatírónak nevezzük.
A közbeszerzések során valamely állami szerv vásárol a piacról szolgáltatást, vagy árut. Itt tehát a vállalkozások a szolgáltatásaikat értékesítik az állam számára. Ennek szereplői: ajánlatkérő, ajánlattevő és közbeszerzési tanácsadó.
Mi a különbség az egyszerű árajánlat és a közbeszerzési árajánlat között?
A legnagyobb különbség egy egyszerű árajánlat vagy egyéb szempontok szerint történő versenyeztetés és a közbeszerzés között, hogy a szerződéskötést megelőzően egy bonyolult, és szigorú jogszabályi keretek közé szorított folyamaton kell részt vennie a feleknek. Amennyire hátrány ez a szabályozottság, annyira védi is a piaci szereplőket. Például a fedezet hiányában a költségvetési intézmények nem indíthatnak közbeszerzést, pláne nem köthetnek szerződést. A piaci típusú versenyeztetések esetén ilyen megkötés nincsen, illetve a beszerzések során korlátlan lehetőségei vannak a kiíróknak a feltételek változtatására, ez a közbeszerzésben jelentősen korlátozott.
Miért éri meg részt venni egy közbeszerzési eljáráson?
Túl azon, hogy olyan üzleti lehetőségről van szó, amellyel akár meg lehet alapozni egy cég jövőjét, a szigorú jogszabályi keretek mindkét felet kötik és ezzel a közbeszerzési szerződést elnyert vállalkozás sem kerül kiszámíthatatlan helyzetbe.
Tekintse meg közbeszerzési képzéseinket:
Minden képzésünket blended formában valósítjuk meg, így e-learning tananyagaink kényelmesen otthonról is megtekinthetőek. A meghirdetett online/tantermi konzultációkon minden kérdésre és problémára választ adnak oktatóink.
Hogyan veheti igénybe képzésünket?
A képzés célja, hogy résztvevők megismerjék azokat az információkat, elsajátítsák azt a tudást és gondolkodásmódot, amellyel magabiztosabban vehetnek részt közbeszerzési eljárásokban. Az alapokat megtanulva pontosabb képet kapnak a közbeszerzési eljárásokról, azok folyamatáról és lehetőségeikről, majd ezen információk birtokában fel tudják mérni a későbbiekben, mely kérdésekben és milyen szakértői támogatásra lehet szükségük a siker érdekében. E-Learning képzésünk azoknak szól, akik ebben a kialakult helyzetben is töretlenül előre, a fejlődés, a lehetőségek irányába tekintenek! Akik nem riadnak vissza a kihívásoktól, sőt lehetőséget, egy eszközt látnak abban, céljaik eléréséhez!
Közbeszerzésről közérthetően ajánlatkérőknek
Az e-learning képzés keretében elmélyítésre és rendszerezésre kerülnek a gyakorlatban megszerzett tapasztalatok, szélesítve a közbeszerzés környezetére, fenntarthatóságára, teljesítményére, hatékonyságára, modernizálására, elektronikus támogatására vonatkozó ismereteket.
A közbeszerzés a beruházások egyik kulcsmomentuma, egy fontos és szükséges eljárás az államigazgatási és költségvetési intézmények számára, így a közbeszerzési munkatárs szinte kulcspozícióban dolgozik a munkahelyén.
Adatvédelem és adatnyilvánosság a közbeszerzésben
Ismerje meg partnerünket, a KözbeszGuru Kft.-t, akik évtizedes tapasztalattal rendelkeznek közbeszerzési eljárások teljeskörű lefolytatásában, uniós és hazai költségvetési forrásból megvalósuló közbeszerzési eljárások ellenőrzésében, valamint ajánlattevők részére nyújtott közbeszerzési tanácsadásban.
Cikkünkben összefoglalóan bemutatjuk, hogy mely gazdasági szereplő minősül alvállalkozónak és ki az, aki nem. A cikk az alvállalkozói minősítés kérdéseit tárgyalja, nem tér ki arra az esetre, ha a bevont gazdasági szereplő alkalmasságot is igazol.
Érdekli bővebben a téma? Olvassa el blogunkban:
A jelenleg is fennálló veszélyhelyzet sok formában befolyásolhatja a szerződések teljesítését, azonban cikkünkben szeretnénk felhívni a figyelmet azokra a helyzetekre is, amelyek felmerülhetnek „normális” körülmények között, és befolyásolhatják a megkötött szerződések határidőben való teljesítését.
Érdekli bővebben a téma? Olvassa el blogunkban:
Az alvállalkozók szerepe a közbeszerzésben közel sem olyan szabályozott, mint az ajánlattevőké, így kevesebb lehetőség is áll rendelkezésükre biztosítani a pozíciójukat a nyertes ajánlattevővel szemben. A cikkben bemutatjuk, hogy a Kbt. miként szabályozza az ajánlattevő által bevont szervezetek helyzetét, és a bevonás elmaradásának jogi korlátait.
Érdekli bővebben a téma? Olvassa el blogunkban:
Munkajogászt, könyvelőt, pénzügyi szakértőt keres, vagy csak egy tanácsadásra van szüksége?
Kattintson a képre és tekintse meg partnereink bemutatkozóját!
Hírlevél Olvasóink nemcsak mindig időben értesülnek legújabb képzéseinkről és általános kedvezményeinkről, hanem kizárólagosan nekik szóló kedvezményeinkben is részesülnek!