Blog

Hét európai kutatóintézet mintegy 25 tudósa egy olyan decentralizált protokollt készített el a koronavírus-járvány miatti megfigyelésekhez, amely szerintük sokkal nagyobb biztonságot nyújtana az állampolgárok adatai számára, mint a kormányok központosító adatkezelési elképzelése.
Már elérhető a Vodafone Alapítvány és az Országos Mentőszolgálat ÉletMentő applikációjának két újítása, melyek a koronavírus miatt kialakult helyzetben segítik az embereket. Az egyik a Koronavírus információ gomb, amely közvetlenül átvezeti a felhasználókat a magyar kormány hivatalos, koronavírussal kapcsolatos tájékoztató oldalára.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint a Safer Internet Program (SIP) hazai konzorciumvezetője fontosnak tartja a gyerekek online biztonságát, így a koronavírus okozta megváltozott körülmények miatt otthoni oktatásban részt vevő gyerekek online biztonságát. Éppen ezért a gyermekek vonatkozásában a korábban sokszor emlegetett adatvédelem kérdése újra terítékre kerül, sőt mi több, a távoktatás miatt a gyermekekre vonatkozó adatvédelem még fontosabb, mint korábban.
A koronavírus sok egyéni és társas vállalkozást hozott nehéz helyzetbe, hiszen igen komoly bevételkiesésekkel és költségtöbbletekkel kell szembenézniük. Néhány ágazat a 47/2020. (III. 18.) kormányrendelettel, illetve a 61/2020. (III. 23.) kormányrendelettel ugyan adó és járulékmérséklést kapott, azonban a likviditási gondok nem csupán a kiemelt ágazatokat érintik. Érdemes tehát összefoglalni azokat a legfontosabb tudnivalókat, amelyek adó/adóelőleg fizetési kötelezettség esetén segítséget jelenthetnek.
Ebben a tájékoztatóban a koronavírus (COVID-19) miatt kihirdetett veszélyhelyzetre vonatkozó főbb munkajogi kérdéseket gyűjtöttük össze. Ez a tájékoztató 2020. március 20-án frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenéskor hatályosak voltak, de a szabályozás azóta meg is változhatott.
Mik a dolgozói elköteleződés legfontosabb tényezői? Hogyan érdemes megszólítani a jól kvalifikált, lelkes munkaerőt és mire kell odafigyelni, ha hosszú távú cél megtartani őket? A Kinnarps, a KYAT Group és az SSC Heroes csapata összefogott a válaszok megtalálása érdekében. Mi kell az iroda emberének? - erről szól a közös kutatásuk.
A társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény (új Tbj.) 2020. július 1-én történő hatályba lépésével módosul néhány fontos szabály, ami többek közt érinti a munkavállalókat, a társas vállalkozókat és a feladatukat megbízási jogviszony keretében ellátó személyeket is. Ebben a cikkben bemutatjuk az újonnan bevezetésre kerülő egykulcsos járulékot, továbbá a meghatározott járulékalapot egyéni vállalkozók, és társas vállalkozók tekintetében.
A nyugdíjszabályokban a legtöbbször azoknál is a minimálbért veszik figyelembe, akik az ennél jóval magasabb bérminimumot kaphatják, de vannak kivételek.
Mostantól csak a bírósági út marad, ha fellebbezne egy táppénzt, gyermekgondozási díjat vagy nyugdíjat érintő ügyben. Ez pedig évekig is elhúzódhat.
A társadalombiztosítási ellátások adnak lehetőséget arra, hogy ha valaki, valamilyen okból időlegesen nem tud munkát végezni, akkor a kieső jövedelmet, legalább bizonyos mértékben pótolni lehessen. Éppen ezért az ezeket az ellátásokat kifizető helyeknek, és azok szabályos működésének fontos szerepe van, hiszen tulajdonképpen hatósági feladatokat látnak el.
Továbbiak megjelenítése folyamatban...