Blog - #vállalkozás

Az új ciklus egyik kedvelt operatív programjának, a GINOP Plusznak megjelentek már az első felhívásai. Az egyik ilyen, amely társadalmi egyeztetés alá került az a vállalkozások munkaerőforrásának képzését, fejlődését támogatja.
Januárral nem csak egy új év, hanem egy új fejlesztési ciklus is kezdetét vette. Pontosan mit is jelent ez, és mire számíthatunk 2021-től a pályázatok világában? Cikkünkben igyekszünk megválaszolni ezeket a kérdéseket.
A Magyar Közlöny 274. számában, 2020. december 10-én meg is jelentek a végleges módosítások, íme a legfontosabbak:
Újra elérhető a munkahelymegőrző támogatás az „Azonnal cselekszünk” programon belül. Ennek keretei között a nehéz helyzetben levő vállalkozások pályázhatnak 2021 végéig.
Egyre több nő dönt úgy, hogy vállalkozást indít, és nem alkalmazottként kíván dolgozni. Nemcsak azt érdemes megtervezniük, hogy a tevékenység és a várható bevétel, költségek mellett milyen adózási forma felel meg számukra, hanem azt is érdemes figyelembe venni, ha még gyermekvállalás előtt áll a vállalkozó nő. Cikkünkben összehasonlítjuk, mire számíthat egy katás várandós kismama, és mire egy szja szerint adózó vállalkozó, akinek rövid időn belül gyermeke születik.
A jövő évben hatályba lépő kisadózókat érintő változások többeket is arra késztetnek, hogy vissza-/áttérjenek a társasági adó hatálya alá. Az áttéréssel kapcsolatban olvasónknak számviteli, adózási kérdései merültek fel, amelyeket Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt meg.
Megszokhattuk már, hogy a közbeszerzési törvény folyamatosan változik, idén is elérkezett a módosítás ideje.
Társadalmi egyeztetés alá került a várt GINOP.1.2.9-20-as kódszámú, felhívás, amelynek célja a hátrányos helyzetű települések vállalkozásainak támogatása.
Hétfőn több régen várt vállalkozás-támogató intézkedést jelentett be a kormány. A bejelentések egyaránt segítik a kis- és a nagyvállalatokat is, mindkét esetben nagy hangsúlyt fektetve a beruházások támogatására - összegzi a Niveus Consulting Group.
A Közbeszerzési Döntőbizottság D.199/12/2020. számú határozatában mind az ajánlatkérővel, mind az ajánlattevővel szemben jelentős összegű bírságot szabott ki a megállapított jogsértéssel és szerződés érvénytelenségével kapcsolatban. A következő cikkünkben összefoglaljuk a jogeset leglényegesebb elemeit, amelyek iránymutatásul szolgálhatnak a hasonló esetek elkerülése érdekében.
Továbbiak megjelenítése folyamatban...