Blog

Bizonyára Önök is úgy voltak ezzel, hogy amikor kitört a járvány, szívük kicsiny szegletében azért örültek annak egy picit, hogy többet lehetnek majd otthon a családjukkal. Majd kint a balkonon együtt palántázzuk a paradicsomokat, sokat társasozunk, olvasunk, kacagunk. Be kell valljam, megszámlálhatatlan sok módját láttam annak, milyen pompásan, és igazán értékesen fogjuk eltölteni azt a néhány napot/hetecskét, amit össze leszünk zárva a szeretett családdal. Természetesen legszörnyűbb rémálmaimban sem képzeltem volna, hogy csodálatos terveimbe valami hiba csúszhat, amit úgy hívnak, ÉLET!
Az alvállalkozók szerepe a közbeszerzésben közel sem olyan szabályozott, mint az ajánlattevőké, így kevesebb lehetőség is áll rendelkezésükre biztosítani a pozíciójukat a nyertes ajánlattevővel szemben. A cikkben bemutatjuk, hogy a Kbt. miként szabályozza az ajánlattevő által bevont szervezetek helyzetét, és a bevonás elmaradásának jogi korlátait.
2020. március 19-től merőben új lehetőségeket ad a munkajogi szabályozás a munkáltatók kezébe, annak érdekében, hogy a koronavírus járvány okozta gazdasági nehézségeket mind a munkáltatók, mind a munkavállalók a veszteségek minimalizálásával legyenek képesek kezelni. A szabályozás a veszélyhelyzet megszűnését követő 30 napig függeszti fel a Munka Törvénykönyve egyes előírásainak érvényesülését. Vegyük sorra a változásokat.
A koronavírussal kapcsolatos hírek hallatára egyre többször találkozunk olyan esettel, amikor a munkáltató valamilyen okból úgy dönt, hogy otthoni munkavégzésre kéri, vagy utasítja egyes alkalmazottait. Ebben e cikkünkben szeretnénk megvilágítani, hogy mit jelent a távmunka és ehhez képest az otthoni munkavégzés (divatos elnevezésével a "Home office"). Értelemszerűen a témakör olyan munkakörök esetén értelmezhető, amelyek számítástechnikai eszközök használatát feltételezik (pl. valamilyen irodai munka, szolgáltatás, tanácsadás, stb.).
Megjelent két olyan kivételes pályázati lehetőség , amellyel a vállalkozások számtalan területen hajthatnak végre fejlesztéseket. A benyújtási időszak 2020. május 29-től indul! A támogatás célja, hogy a járvány okozta gazdasági károkat enyhítse, segítse a vállalkozásokat a működésük fenntartásában, ezáltal is támogatva a munkavállalói létszám megtartását, esetleges bővítését.
A Kaspersky friss jelentése szerint négyből három otthonról dolgozó munkavállaló (73%) még semmilyen konkrét kiberbiztonsági útmutatást vagy képzést nem kapott munkaadójától azzal kapcsolatban, hogy miként védheti meg magát a kockázatoktól. Hogy szükség lenne rá, azt jól mutatja, hogy az elmúlt hetekben negyedik dolgozó (27%) kapott a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos adathalász e-mailt. A Kaspersky szerint az ilyen jellegű kockázatok elkerülése érdekében fontos, hogy a szervezetek oktatásban részesítsék dolgozóikat a kiberbiztonság témájában.
Több könnyítést vezettek be a családtámogatásoknál, így például a babaváró támogatást a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet alatt született gyermekek után utólag, a veszélyhelyzet utáni két hónapban is lehet igényelni – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára pénteken a TV2 Mokka című műsorában.
2020 márciusában 529 cégalapítás került közzétételre az építőiparban, ami 9 százalékkal még a 2019-es havi átlagot is meghaladja.
2020. március 1-jétől kardinális jelentőségű változások léptek életbe a jogorvoslati rendszerrel kapcsolatban. 2020. január 1-jétől új ellátásként bevezetésre került az örökbefogadói díj, amelynek a folyósítására sor kerülhet a biztosítási jogviszony megszűnését követően - passzív jogon - is. Továbbá a 2020. március 11-én kihirdetett veszélyhelyzettel összefüggésben a Kormány több átmeneti rendelkezést is bevezetett.
Várható személyijövedelemadó-bevallási és fizetési határidő meghosszabbítása? Nem. A törvényben foglalt személyijövedelemadó-bevallási és -fizetési határidő 2020. május 20. napja. Ugyanakkor a NAV honlapját érdemes figyelni a rendkívüli helyzetre tekintettel.
Továbbiak megjelenítése folyamatban...