Blog

Cikkünket ajánljuk azoknak a kezdő és gyakorló projektmenedzsereknek is, akik el szeretnék kerülni a leggyakoribb hibákat a projektek vezetése során - melyekről gyakran el tud terelődni a figyelem az egyéb, hangsúlyos kötelezettségek miatt, de melyek nélkül nem lehet sikeres egyetlen projekt sem.
Egy nemzetközi felmérés során megvizsgálták, hogy milyen részekből tevődik össze az, hogy valaki sikeres projektmenedzser legyen.
Az új ciklus egyik kedvelt operatív programjának, a GINOP Plusznak megjelentek már az első felhívásai. Az egyik ilyen, amely társadalmi egyeztetés alá került az a vállalkozások munkaerőforrásának képzését, fejlődését támogatja.
Sokak előtt ismert, hogy 2021. július 1-jétől a csecsemőgondozási díj összege az annak alapját képező naptári napi alap, illetve naptári napi jövedelem hetven százalékáról száz százalékra nő. A napokban további módosításokat is kihirdettek, amelyek szintén 2021. július 1-jétől lépnek hatályba, és mind a csecsemőgondozási díjra, mind a gyermekgondozási díjra vonatkoznak. Cikkünkben ezeket a változásokat ismertetjük.
Tudta, hogyha a gyík szót – ami igaziból egy helyes kis hüllőt jelent – beütve a google fordítóba, a FAQ betűszó jelenik meg fordításként? És azt tudta, hogy ha egy cikket egy érdekes kérdéssel indít, akkor 57,3%-al megnő az olvasók száma?
Ecsédi István, az Improvers Group (Sämling, FranklinCovey, N.E.W.S. TM és Arbinger Intézet) cégcsoportvezetője és alapító tulajdonosa. Több mint 30 éve foglalkozik szervezetfejlesztéssel és vezetőképzéssel. Sarkos véleménye van a magyar vezetőfejlesztésről, amit nem is rejt véka alá.
Vannak olyan kérdések, amelyek rendszeresen felmerülnek. Ezek mind olyanok, amelyek valamilyen praktikus, gyakorlati tanácsot kérnek, egyszerűek, de valahogy nem lehet rá triviális, jó választ adni. Ilyen kérdés ez is: hány posztot készítsünk a Facebook-on hetente?
2021. március 1-jén lép hatályba a közétkeztetés tárgyú közbeszerzések tekintetében alkalmazandó eljárások sajátos szabályairól szóló 676/2020 (XII. 28.) Korm. rendelet, amely szerint a 2021. szeptember 1-jét követően megkezdett közbeszerzési eljárásokban a Kbt. mellett a Korm. rendelet alkalmazása is kötelező.
Januárral nem csak egy új év, hanem egy új fejlesztési ciklus is kezdetét vette. Pontosan mit is jelent ez, és mire számíthatunk 2021-től a pályázatok világában? Cikkünkben igyekszünk megválaszolni ezeket a kérdéseket.
Továbbiak megjelenítése folyamatban...